Σπουδαία νίκη, λίγο πριν το φινάλε της σεζόν, πέτυχαν οι Παμπαίδες του Ολυμπιακού, οι οποίοι επικράτησαν με 22-21 επί του ΑΣΕ Δούκα.

Σπουδαία νίκη, λίγο πριν το φινάλε της σεζόν, πέτυχαν οι Παμπαίδες του Ολυμπιακού, οι οποίοι επικράτησαν με 22-21 επί του ΑΣΕ Δούκα το μεσημέρι του Σαββάτου (6/3) στο Μπαλόνι του ΣΕΦ. Η ομάδα του Βύρωνα Παπαδόπουλου ήταν μπροστά στο σκορ από το ξεκίνημα του αγώνα και παρά την πίεση των φιλοξενούμενων, κατάφερε να διατηρήσει τη διαφορά των 2 τερμάτων μέχρι το ημίχρονο, για το 11-9. Στην επανάληψη, ο Ολυμπιακός φάνηκε να ελέγχει το ρυθμό μετά το πρώτο δεκάλεπτο (15-14), όμως ο Δούκας κατάφερε, πρώτα να ισοφαρίσει και στη συνέχεια να περάσει μπροστά με 18-19. Τελικά, ο Ολυμπιακός με σπουδαίες άμυνες προσπέρασε εκ νέου λίγο πριν το φινάλε και με όμορφο τέρμα του Βαμβακάρη 1′ πριν τη λήξη έφτασε στη νίκη με σκορ 22-21.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. (Βύρων Παπαδόπουλος) Νίλσεν, Βαμβακάρης Α., Βαβακάρης Σ., Οικονόμου, Μπραντζος, Κυνηγόπουλος, Βάος, Μαρκάκης, Κρητικάκης, Νίνος, Σταυρόπουλος

Συλαϊδόπουλος: «Να γράψουμε ιστορία – Έχουμε μπροστά μας μία τεράστια πρόκληση»