Η ΑΕΚούλα συνεχίζει τα αρνητικά αποτελέσματα μετά τον αποκλεισμό από την Ευρώπη και τη γκέλα στο Αγρίνιο, με νέο στραπάτσο στις Σέρρες!

Η ΑΕΚούλα δεν μπιορεί να σηκώσει κεφάλι με τίποτα! Την περασμένη Πέμπτη ήρθε η τριάρα στο Άμστερνταμ απέναντι στον Άγιαξ, ώστε να αποκλειστεί από την Ευρώπη. Την Δευτέρα πέταξε στα σκουπίδια προβάδισμα 2 τερμάτων, αφού μετά το 0-2 στο 15ο λεπτό απέναντι στον Παναιτωλικό, ήρθε ισόπαλη με σκορ 2-2. Σήμερα, απέναντι στον Πανσερραϊκό, δέχθηκε ακόμη μια «φάπα», αφού άφησε 2 ακόμη βαθμούς στις Σέρρες! Το παιχνίδι έληξε 2-2, παρόλο που οι «κιτρινόμαυροι» προηγήθηκαν δύο φορές και είχαν παίκτη παραπάνω.

Ένα ακόμη λάθος του τερματοφύλακα Αθανασιάδη στο 94ο λεπτό του αγώνα, ο οποίος συνεχίζει… τα δικά του, ήταν αυτό που κόστισε το τρίποντο στην ΑΕΚ. Έχασε ξανά τη μπάλα μέσα από τα χέρια του, αφήνοντας περθιώρια στον Θυμιάνη να πετύχει το γκολ που έδωσε τον βαθμό στους Σερραίους. Μάλιστα, ο Θυμιάνης πέτυχε και τα δύο γκολ των γηπεδούχων, οι οποίοι αγωνίστηκαν για περίπου μισή ώρα με παίκτη λιγότερο, μετά από αποβολή του Μπέργκστρομ στο 65΄.

Ακόμα δεν ανέλαβε… θέλει και νίκη στο ντέρμπι ο Κόντης!

Οι «κιτρινόμαυροι» φαίνεται έχουν βάλει στόχο να χαρίζουν βαθμούς στις ομάδες που παλεύουν για τη σωτηρία τους στο πρωτάθλημα, δίνοντας από μια ισοπαλία σε Κηφισιά, Παναιτωλικό, και εις διπλούν στον Πανσερραϊκό.