Με σκορ 0-2 επί της Ουγγαρίας η Ιταλία πήγε στην κορυφή του τρίτου ομίλου του πρώτου γκρουπ στο Nations League.

Οι όμιλοι του Nations League φτάνουν στο τέλος τους για φέτος, με τον τρίτο όμιλο του πρώτου γκρουπ να μας χαρίζει δύο πολύ δυνατά ματς χθες βράδυ.

Η Ιταλία έπαιζε εκτός έδρας με την Ουγγαρία και ήθελε μόνο νίκη για να πάρει την πρωτιά και να περάσεις στους τελικούς. Οι τρομεροί Ούγγροι του Nations League, δεν κατάφεραν να πάρουν έστω το Χ με τον Ρασπαντόρι να κάνει το 0-1 στο 27′. Το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Ντιμάρκο στο 52′ με την Ιταλία να βγαίνει πρώτη.

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»

Στο άλλο ζευγάρι του ομίλου, μπορεί Αγγλία και Γερμανία να ήταν ισόπαλες 0-0 στο ημίχρονο, όμως το τελικό σκορ ήταν 3-3! Πραγματικά απίστευτο δεύτερο μέρος, με τους Γερμανούς να προηγούνται στο 52′ με πέναλτι του Γκουντογκάν και στο 67′ να παίρνουν προβάδισμα με τον Χάβερτς.

Η Αγγλία μέσα σε 11′ λεπτά έκανε την ανατροπή με τον Σο να σκοράρει στο 72′, τον Μάουντ να ισοφαρίζει στον 75′ και τον Κέιν να κάνει το 3-2 στο 83′ από το σημείο του πέναλτι. Το τελικό 3-3 διαμόρφωσε στο 87′ ο Χάβερτς με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.