Οι δηλώσεις του Μάρκο Μπίγιατς, μετά την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα.

Ο Μάρκο Μπίγιατς κατέκτησε με την Εθνική Κροατίας το χρυσό μετάλλιο, στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στο Σπλιτ. Η ομάδα του επικράτησε με 10-9 της Ουγγαρίας, στον τελικό του πόλο Ανδρών.

Ο κίπερ του Ολυμπιακού αναδείχθηκε ως ο κορυφαίος τερματοφύλακας του τουρνουά. Ο ίδιος μίλησε μετά το ματς.

Ασυναγώνιστες οι «ερυθρόλευκες», 32-4 στην Πάτρα!

Δείτε αναλυτικά τα όσα είπε ο Μάρκο Μπίγιατς: .

«Δεν ξέρω τι να πω. Αφήσαμε κυριολεκτικά την καρδιά μας στην πισίνα. Ήταν ένας πραγματικός τελικός. Η ουγγρική ομάδα ήταν εξαιρετική απόψε.

Παλέψαμε και πιστέψαμε στους εαυτούς μας από την αρχή μέχρι το τέλος. Ήταν τιμή και χαρά να παίξω μπροστά σε αυτό το υπέροχο κοινό, για μένα και όλους τους άλλους».