Όσα είπε ο προπονητής των Πειραιωτών μετά το διπλό στο Βελιγράδι:

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας μίλησε για το μικρό ροτέισιον του Ολυμπιακού. Μετά την νίκη επί της Μακάμπι. Και χαρακτήρισε ως σημαντική την εκτός έδρας επικράτηση στο Βελιγράδι.

Αναλυτικά όσα είπε ο προπονητής των Πειραιωτών μετά το διπλό στο Βελιγράδι:

«Δεν περιμέναμε τίποτα λιγότερο από ένα δύσκολο παιχνίδι. Βρισκόμαστε σε μια δύσκολη περίοδο, έχουμε πολύ ‘κοντό’ ροτέισον λόγω των τραυματισμών μας, οπότε η προετοιμασία μας για τα παιχνίδια είναι προβληματική. Κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης χάσαμε τον Γκος λόγω τραυματισμού και τον Πίτερς (φάουλ), οπότε το ροτέισόν μας περιορίστηκε ακόμη περισσότερο.

Γιατί ο Μπαρτζώκας τράβηξε την ομάδα του μακριά από το… περίεργο Palau Blaugrana

Ήμασταν, όμως, τυχεροί που επέστρεψε ο Σίκμα. Μας έδωσε έντεκα λεπτά σημαντικά σε αυτή την αναμέτρηση και ελπίζω πως σύντομα θα έχουμε όλους τους παίκτες στην διάθεσή μας για να δείξουμε τι μπορούμε να κάνουμε. Αυτή η νίκη είναι πολύ σημαντική.

Είναι πάντα περίεργο το ματς όταν παίζεις χωρίς φιλάθλους. Kαι αυτό ισχύει και για τις δύο ομάδες, όχι μόνο για εμάς.

Είχαμε το προβάδισμα καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα. Kαι τελικά καταφέρουμε να πάρουμε τη νίκη, παρότι όλες οι 50-50 κατοχές, όλα τα αμφίβολα σφυρίγματα ήταν εναντίον μας. Συγχαρητήρια στους παίκτες μου για τη μεγάλη νίκη.