Διαβάστε τις δηλώσεις του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ, μετά την επική νίκη επί της Άστον Βίλα!

Ο Ολυμπιακός νίκησε με 4-2 την Άστον Βίλα στο «Villa Park» και ο προπονητής του Θρύλου, Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ, ήταν χαρούμενος, αλλά τόνισε ότι μένουν ακόμα 90 λεπτά.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ:

Αλμέιδα: «Ο Ολυμπιακός ανυψώνει το ελληνικό ποδόσφαιρο, άξιζε τον τελικό του Conference»

«Δεν έχει τελειώσει τίποτα, έχει γίνει η μισή δουλειά, θα πρέπει να είμαστε το ίδιο θαραλλέοι και στο επόμενο παιχνίδι και αν τα καταφέρουμε να είμαστε το ίδιο δυνατοί και στο επόμενο παιχνίδι θα είναι μια πολύ μεγάλη επιτυχία για εμάς.

Το πρώτο γκολ στο τέλος του ημιχρόνου μας έβλαψε και στο δεύτερο χρειάστηκε πολύ δύναμη για να μπορέσουμε να βγούμε μπροστά και να δημιουργήσουμε ευκαιρίες. . Δείξαμε πολύ μεγάλο θάρρος και οι παίκτες μας έδειξαν ότι το πίστευαν. Ήμασταν ο καλός μας εαυτός, βγήκαμε μπροστά, ρισκάραμε αλλά και μετά το δεύτερο γκολ πιστεύαμε ότι μπορούμε να βάλουμε άλλο ένα και ήμασταν πάρα πολύ θαρραλέοι.

Λείπουν 90 λεπτά, θα πρέπει να είμαστε δυνατοί, συγκεντρωμένοι, καλοί δεν θα πρέπει να υποτιμήσουμε την Άστον Βίλα, είναι μια πολύ δυνατή ομάδα με πολύ καλούς ποδοσφαιριστές, θα πρέπει να κάνουμε πολύ καλά τη δουλειά μας στο επόμενο παιχνίδι, τώρα θα απολαύσουμε την επιτυχία αλλά τίποτα δεν έχει κριθεί».