Όλα όσα δήλωσε ο Άκης Μάντζιος μετά τη βαριά ήττα του Άρη από τον Ολυμπιακό για την 6η αγωνιστική της Super League.

Σπουδαία βραδιά για τον Θρύλο ο οποίος έδωσε ρεσιτάλ επιθετικού ποδοσφαίρου απέναντι στον Άρη. Ο Ολυμπιακός επικράτησε 4-1 για την 6η αγωνιστική της Super League.

Όλα όσα δήλωσε ο Άκης Μάντζιος μετά τη βαριά ήττα του Άρη:

Κλειστή η Θύρα 7 με Λαμία!

Για το ματς: Αν γινόταν το 1-2 στη φάση του Νταρίντα ίσως μιλούσαμε για διαφορετικό παιχνίδι. Ξέραμε ότι θα ήταν δύσκολο παιχνίδι, στο πρώτο ημίχρονο, δεν μπήκαμε καλά, ήμασταν παθητικοί και με δικά μας λάθη δώσαμε στον Ολυμπιακό την ευκαιρία να δημιουργήσει φάσεις. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε καλά είχαμε το γκολ και το δοκάρι, ελέγχαμε. Μετά δεχτήκαμε δύο εύκολα γκολ και στο σημείο εκείνο εξαφανιστήκαμε από το γήπεδο. Το κυριότερο είναι πως μετά το 3-1 δεν μου άρεσε καθόλου η συμπεριφορά της ομάδας και αυτό είναι κάτι που πρέπει να το αλλάξουμε”.

Για την κατάρρευση της ομάδας του: “Είμαστε σε μία φάση που δεν είμαστε έτοιμοι να παίξουμε σε υψηλό τέμπο σε σερί αγώνων. Προσπαθούμε να κάνουμε μία διαχείριση. Κάποια παιδιά είναι πίσω σε φυσική κατάσταση, κάποιοι επέστρεψαν από τραυματισμούς και κάποιοι ήρθαν αργά στην ομάδα. Θα το ξεπεράσουμε σίγουρα αυτό, αλλά τώρα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι διαφορετικό. Από εκεί πέρα, με ενόχλησε όμως που παρατήσαμε το παιχνίδι μετά το 3-1″.