Ο Ραφαήλ Κουμεντάκης μίλησε για την ολοκλήρωση των φιλικών του Ολυμπιακού στην Ιταλία με απολογισμό δύο νίκες και μία ήττα.

Ο Θρύλος ολοκλήρωσε τα φιλικά προετοιμασία με ήττα από την Τόνο Καλίπο (2-1 σετ) αλλά είχαν προηγηθεί δύο νίκες και η συνολική εικόνα της ομάδας για τέτοια περίοδο ήταν πάρα πολύ καλή.

Ο Ραφαήλ Κουμεντάκης μίλησε σχετικά με τα φιλικά και τόνισε πως αυτοί οι αγώνες θα βοηθήσουν πολύ την ομάδα να βελτιωθεί ακόμα περισσότερο άμεσα.

Ιντάλγκο: «Θα συνεχίσουμε να δουλεύουμε σκληρά – Νιώθω ευλογημένος»! (pic)

Διαβάστε όσα είπε:

«Τα ματς που δώσαμε εδώ ήταν πολύ ωραία, για εμάς ήταν δύσκολη περίοδος γιατί είμαστε από προετοιμασία, από βάρη, από πολλή προπόνηση, κούραση αρκετή. Βγάλαμε χρήσιμα συμπεράσματα, τα φιλικά αυτά θα μας βοηθήσουν για τη συνέχεια, σε άμεσο χρονικό διάστημα».