Ο Κώστας Κοτανίδης, στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα με την ΑΕΚ για τον πρώτο τελικό της Handball Premier.

Ολυμπιακός: Σπουδαία νίκη, στον πρώτο τελικό του πρωταθλήματος, πανηγύρισε η ομάδα χάντμπολ Ανδρών των Πειραιωτών, κερδίζοντας με 29-26 την ΑΕΚ στην παράταση, στο κλειστό Κανήθου στην Χαλκίδα!

Ο Θρύλος, με σπουδαία εμφάνιση, κόντρα σε όλους και σε… όλα, δεν βρέθηκε ποτέ πίσω στο σκορ από τους «κιτρινόμαυρους», προηγήθηκε ακόμα και με πέντε γκολ (15-20) 10 λεπτά πριν από το φινάλε και παρότι ισοφαρίστηκε σε 21-21, διατήρησε τον πλήρη έλεγχο και στην παράταση, κάνοντας… break στον πρώτο τελικό της Handball Premier!

Δυναμικό παρών του κόσμου στο «Μ. Μερκούρη» (vid)

Οι «ερυθρόλευκοι» έκαναν το 1-0 στη σειρά των τελικών και την Τρίτη (10/5, 19:15), ως τυπικά γηπεδούχοι, με τον κόσμο στο πλευρό τους στο κλειστό Κανήθου, θα διεκδικήσουν το 2-0 στη σειρά!

Ο τερματοφύλακας του Θρύλου, Κώστας Κοτανίδης, μίλησε μετά το τέλος του αγώνα:

«Κάναμε το πρώτο βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος, σε μια σειρά αγώνων που έχει πολύ δρόμο ακόμα. Όλα τα παιδιά δώσαμε τα πάντα, ψυχή και σώμα, για να φτάσουμε σε αυτή την μεγάλη νίκη. Την ερχόμενη Τρίτη, έχουμε τον επαναληπτικό στην Χαλκίδα, είμαστε γηπεδούχοι και θέλουμε τον κόσμο στο πλευρό μας, έτσι ώστε να μας δώσει την δύναμη που χρειαζόμαστε, για να συνεχίσουμε το δύσκολο έργο που μας απομένει».