Ο Βαγγέλης Μαρινάκης κατέβηκε στα αποδυτήρια στο ημίχρονο της αναμέτρησης, ζητώντας τη νίκη επί του ΠΑΟ, κάτι που εν τέλει συνέβη.

Ο Ολυμπιακός βγήκε νικητής από τη χτεσινή «μάχη» επί του Παναθηναϊκού στο παγωμένο και άδειο από οπαδούς μας, «Γ. Καραϊσκάκης». Με αυτόν τον τρόπο, η ομάδα μας σκαρφάλωσε στην κορυφή της Super League 1.

Ο Ελ Αραμπί πέτυχε στο 74’ της αναμέτρησης στο χρυσό γκολ για τον Θρύλο. Όμως, στο ημίχρονο ήταν 0-0, με μια όχι και τόσο πειστική εμφάνιση των παικτών μας. Σε εκείνο το σημείο δέχτηκαν την επίσκεψη του ηγέτη των «ερυθρόλευκων», Βαγγέλη Μαρινάκη.

Η βαθμολογία και το πρόγραμμα της Σούπερ Λιγκ 1!

Ο ίδιος ο ηγέτης της ΠΑΕ Ολυμπιακός τόνισε πως δεν πρέπει να κλωτσήσουν την ευκαιρία να βρεθούν στην κορυφή και να χάσουν το δώρο του ΠΑΟΚ, από την ήττα του στο «Κλ. Βικελίδης». Εν τέλει, αυτό επετεύχθη, πήραν το ντέρμπι οι παίκτες μας και η ψυχολογική ντόπα του ηγέτη μας έπιασε τόπο.