Ο Ολυμπιακός Κ23 ηττήθηκε από τον Λεβαδειακό σε ματς προετοιμασίας στο Ρέντη.

Το δεύτερό του φιλικό ματς με τον Λεβαδειακό, έδωσε ο Ολυμπιακός Β’ αυτήν τη φορά παίζοντας στο Ρέντη και γνωρίζοντας όμως την ήττα με 1-4. Στο πρώτο τεστ μεταξύ των δύο ομάδων οι «ερυθρόλευκοι» είχαν νικήσει με 3-2 στο Καρπενήσι, όποτε και πραγματοποιήθηκε το βασικό στάδιο της καλοκαιρινής προετοιμασίας.

Το ματς για τον Ολυμπιακό Β’ ξεκίνησε ιδανικά στο Ρέντη, καθώς μόλις στο 1ο λεπτό του αγώνα έγινε το 1-0 με τον Βλαχομήτρο. Στη συνέχεια μάλιστα οι «ερυθρόλευκοι» έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να σημειώσουν ένα δεύτερο γκολ. Στο 5′ σε ωραία αντεπίθεση ο Μαρίνος έκανε το σουτ από τ’ αριστερά έξω από τη μεγάλη περιοχή με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ, ενώ στο 10′ ο Κωστή έκανε το σουτ και ο τερματοφύλακας κατάφερε να αποκρούσει. Ένα λεπτό μετά, στο 11′, ο Νίκας απείλησε από τον Λεβαδειακό με τον Στουρνάρα να διώχνει σε κόρνερ, ενώ στο 20′ ήρθε το 1-1 με σουτ του Κουάντρα στην κίνηση έξω από τη μεγάλη περιοχή, μετά από εκτέλεση κόρνερ. Το 1-2 για τον Λεβαδειακό έγινε στο 27′ με πλασέ του Νικολιά, ενώ ο Νίκας στο 32′ είχε δοκάρι.

Ολυμπιακός Κ19: Μπάμπη Κωστούλα ήρθε η ώρα σου!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός Κ23 δεν μπόρεσε να ανεβάσει το ρυθμό του και στο 60′ έγινε το 1-3 με τον Τσιριγώτη και το τελικό 1-4 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις από τον Νίκα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Α. Ιμπαγάσα): Στουρνάρας (62′ Μιχαήλ), Κατσουλίδης (61′ Αργυρίου), Μπαγκαλιάνης (78′ Κ. Κωστούλας), Κουτσίδης (64′ Ρέτσος), Καράκουτης, Μαυρουδής (46′ Σγουρός), Σαπουντζής (46′ Συρμής), Πινακάς (46′ Παπακανέλλος), Μαρίνος (46′ Ι. Ιμπαγάσα), Κωστή (58′ Κεϊτά), Βλαχομήτρος (46′ Χ. Κωστούλας).

Λεβαδειακός (Ν. Νιόπλιας): Γκροφ, Λόπεζ, Νίκας, Χάμοντ, Κουάντρα, Τσάπρας, Πίρινεν, Λιάγκας, Λούα Λούα, Ρόμο, Νικολιάς, ενώ αγωνίστηκαν και οι Γιαννιώτας, Σωτηράκος, Τσιριγώτης.