Η Νότιγχαμ Φόρεστ δεν κατάφερε να πάρει βαθμό από την αναμέτρηση κόντρα στην Μπόρνμουθ, μένοντας χαμηλά στη βαθμολογία μετά την ήττα με 2-3.

Η Νότιγχαμ Φόρεστ δεν μπόρεσε να πάρει κάτι από την εντός έδρας αναμέτρηση απέναντι στην Μπόρνμουθ, αφού ηττήθηκε με 2-3, λυγίζοντας στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Στο πρώτο ματς του Νούνο Εσπίριτο Σάντο στον πάγκο, η ομάδα της Νότιγχαμ δεν κατάφερε να πάρει βαθμό στην μάχη που δίνει για την παραμονή στην κατηγορία. Αγωνιζόταν από το 23ο λεπτό με δύο κίτρινες κάρτες του Μπολί. Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Ελάνγκα στο 46ο λεπτό, προτού ο Σολάνκε φέρει τούμπα το ματς σε 1-2 με γκολ στο 50′ και το 57′. Στο 74 ο Γουντ έφερε το σκορ σε ισορροπία κάνοντας το 2-2, αλλά, ξανά ο Σολάνκε που πέτυχε χατ-τρικ με γκολ στο 93′ χάρισε τη νίκη στους φιλοξενούμενους.

Η Νότιγχαμ είναι στην 17η θέση, με 14 βαθμούς, δύο πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού.