Σε φιλικό που έγινε στο γήπεδο της Παραλίας, Ολυμπιακός Β’ και Καλαμάτα ήρθαν ισόπαλοι 0-0.

Ισόπαλο χωρίς τέρματα (0-0) ολοκληρώθηκε το φιλικό στην Καλαμάτα ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τον Ολυμπιακό Β’, με τους προπονητές των δύο ομάδων να βγάζουν πολλά και χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει της επανέναρξης της Super League 2.

Το παιχνίδι είχε λίγες φάσεις, με τον κακό αγωνιστικό χώρο να μην επιτρέπει στους παίκτες να κάνουν πολλά.

Oλυμπιακός: Μήνυμα από τη θύρα -7-

Στο 36’ η Καλαμάτα απείλησε με τον Λιποράσε, αλλά ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού απέκρουσε. Λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο Ολυμπιακός Β’ απάντησε με τον Μπα, αλλά ο Ταΐρης απέκρουσε το πλασέ του Αφρικανού επιθετικού.

Στο 64’ και στο 74’ η Καλαμάτα είχε δύο σουτ με τους Βασιλόγιαννη και Τριανταφυλλάκη, αλλά στην πρώτη περίπτωση η μπάλα έφυγε άουτ, ενώ στη δεύτερη απέκρουσε ο Περλέσι. Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τις δύο ομάδες στο 0-0.