Η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού αναδείχθηκε ισόπαλη με την αντίστοιχη του Βόλου για την 13η αγωνιστική με τελικό σκορ 2-2.

Η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού αντιμετώπισε εκτός έδρας την αντίστοιχη ομάδα του Βόλου, για τη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League Κ19.

Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν νωχελικά στην αναμέτρηση και το πλήρωσαν, όταν βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 3ο λεπτό. Αμέσως ανέβασαν στροφές και προσπάθησαν να ισοφαρίσουν, φτάνοντας πολύ κοντά με τον Μουζακίτη που αστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε ο Χαραλαμπόγλου. Η ισοφάριση ήρθε λίγο πριν το ημίχρονο με γκολ του Κουτσογούλα έπειτα από ασίστ του Χαραλαμπόγλου.

Αυτό θα πει ΣΕΒΑΣΜΟΣ: Αποθέωση από τους οπαδούς της Άστον Βίλα για τον κόσμο του Θρύλου! (pic)

Στην επανάληψη οι παίκτες του Συλαϊδόπουλου μπήκαν δυνατά και ανέτρεψαν το ματς σε 1-2, μετά από εκτέλεση φάουλ του Μουζακίτη.

Παρά την πίεση των παικτών του Ολυμπιακού να βρουν το τρίτο γκολ που θα τελείωνε το ματς, ισοφαρίστηκαν στο 76ο λεπτό και το παιχνίδι έληξε 2-2.

Επόμενη αναμέτρηση για τους «ερυθρόλευκους» με τον Πανσερραϊκό εντός έδρας.

Βόλος: Χαϊτάς, Σίμος, Λυκουρίνος, Σακελλάρης, Γαβριηλίδης, Χαβαλές, Θεοχάρης, Βαϊνόπουλος, Καφετζής, Νταϊλάνι, Λεγκίσι.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σ. Συλαϊδόπουλος): Σίνα, Δάμα (65′ Μπάκουλας), Πρεκατές, Κ. Κωστούλας, Τανούλης (80′ Αλαφάκης), Λιατσικούρας (80′ Σούφκα), Κουτσογούλας, Μουζακίτης, Χαραλαμπόγλου, Πνευμονίδης (71′ Γατόπουλος), Ρολάκης (80′ Λίγδας).