Όλα όσα δήλωσε ο τεχνικός του Ολυμπιακού B', Αριέλ Ιμπαγάσα μετά την ισοπαλία μετά τον αγώνα με τον Γιούχτα για τη Super League 2.

Ο Ολυμπιακός Β’ αρκέστηκε στην ισοπαλία με τον Γιούχτα με 2-2 για το πρωτάθλημα της Super League 2.

Όλα όσα δήλωσε ο τεχνικός του Ολυμπιακού B’, Αριέλ Ιμπαγάσα μετά την ισοπαλία:

«Ξεκινήσαμε καλά τον αγώνα και σημειώσαμε γκολ στα πρώτα λεπτά. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε κι άλλες ευκαιρίες και θα μπορούσαμε να πετύχουμε και δεύτερο γκολ, αλλά κάναμε λάθη στην τελική πάσα. Όμως είχαμε την κυκλοφορία και σωστές θέσεις στο γήπεδο.

Στο δεύτερο μέρος ξεκινήσαμε πολύ άσχημα και έβαλαν δυο γκολ από δικά μας λάθη. Δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι. Αυτό που μου άρεσε ήταν η αντίδραση της ομάδας. Οι αλλαγές που κάναμε λειτούργησαν ευεργετικά. Και οι πέντε αλλαγές ήταν σημαντικές διότι έδωσαν άλλο ρυθμό στο παιχνίδι. Πιέσαμε καλύτερα, κάναμε ευκαιρίες και καταφέραμε να σκοράρουμε.

Ολυμπιακός Κ19: Μπάμπη Κωστούλα ήρθε η ώρα σου!

Στο τέλος θα μπορούσαμε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς, αλλά και να ηττηθούμε.
Σε γενικές γραμμές είμαστε ικανοποιημένοι για τον βαθμό. Πρέπει να συνεχίσουμε και να σκεφτούμε τον επόμενο αγώνα που θα είναι δύσκολος».