Ικανοποιημένος, αλλά και προβαρισμένος εμφανίστηκε μετά το τέλος της αναμέτρησης ο Άριελ Ιμπαγάσα και τη νίκη κόντρα στον Τηλυκράτη.

Τη νίκη με 4-1 πήρε ο Ολυμπιακός Β’ απέναντι στον Τηλυκράτη και μετά το τέλος της αναμέτρησης στο Ρέντη, ο τεχνικός της ομάδας Αριέλ Ιμπαγάσα, τόνισε ότι είναι ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα αλλά και από τους τρεις βαθμούς τους οποίους εξασφάλισε η ομάδα του.

Παράλληλα όμως δεν έκρυψε και τον προβληματισμό του για κάποια λάθη τα οποία έγιναν στο 2ο ημίχρονο.

Ολυμπιακός Κ19: Μπάμπη Κωστούλα ήρθε η ώρα σου!

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Άριελ Ιμπαγάσα:

«Είμαι ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα και με τους τρεις βαθμούς που πήραμε. Στο πρώτο ημίχρονο ξεκινήσαμε καλά το παιχνίδι και σημειώσαμε γκολ στην πρώτη μας φάση. Ελέγχαμε το παιχνίδι και προηγηθήκαμε με 3-0. Στη συνέχεια από μία στατική φάση μείωσε ο αντίπαλος σε 3-1.

Σε αντίθεση με το καλό πρώτο ημίχρονο που είχαμε, στο δεύτερο κάναμε λάθη σε πάσες και στα τελευταία μέτρα του γηπέδου. Ο αντίπαλος θα μπορούσε να κάνει το 3-2 και να αλλάξει τα δεδομένα.

Όμως καταφέραμε στην κόντρα επίθεση να πετύχουμε το τέταρτο γκολ και εκεί σε γενικές γραμμές όλα κύλησαν καλά. Πρέπει να συνεχίσουμε να βελτιωνόμαστε και να δουλεύουμε.

Είμαι ικανοποιημένος με τους παίκτες μου και με το αποτέλεσμα και πρέπει να συνεχίσουμε στον ίδιο δρόμο».