Δείτε την παρακάμερα από την αναμέτρηση του Θρύλου με τον Λεβαδειακό.

Άνετος ο Ολυμπιακός απέναντι στον Λεβαδειακό, πραγματοποίησε καλή εμφάνιση και πήρε τη νίκη με 6-0, για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος Stoiximan Super League.

Οι «ερυθρόλευκοι» σε όλη τη διάρκεια του ματς ήταν ανώτεροι από τον αντίπαλό τους και σε καμία περίπτωση δεν άφησαν τους φιλοξενούμενους να ψάξουν κάτι περισσότερο από την αναμέτρηση.

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»

Χαρακτηριστικό, άλλωστε, το γεγονός πως μόλις στο 2ο λεπτό του αγώνα ο Ολυμπιακός έκανε το 1-0 με τον Μπιέλ, ενώ στο 38′ ο Χουάνγκ σημείωσε το 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μπιέλ στο 49′ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, στο 58′ ο Μπακαμπού με πέναλτι «έγραψε» το 4-0 και ο Κανός με δύο γκολ στο 86′ και 88′ διαμόρφωσε το τελικό 6-0.