Η ομαδάρα του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου νίκησε 3-0, στον τελικό, τη Μίλαν και κατέκτησε το UEFA Youth League για τη χρονιά 2023-24.

Ιστορικές στιγμές ζει ο Ολυμπιακός! Η Κ19 της ομάδας κέρδισε 3-0 την αντίστοιχη της Μίλαν και κατέκτησε το UEFA Youth League.

Η ομάδα του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου, έγινε, έτσι, η πρώτη ελληνική ομάδα που φτάνει στην κατάκτηση ενός ευρωπαϊκού τροπαίου.

Σεζόν τέλος για Μπιανκόν

Μετά τη λήξη του αγώνα, οι παίχτες πανηγύρισαν έξαλλα. Πολλοί, μάλιστα, ξέσπασαν σε κλάματα χαράς, μη μπορώντας να πιστέψουν αυτό που κατάφεραν.

Λίγη ώρα αργότερα, αφού πανηγύρισαν με τον κόσμο του Ολυμπιακού, έλαβαν τα μετάλλια τους και πήραν θέση στο κέντρο του γηπέδου, για να σηκώσουν το βαρύτιμο τρόπαιο.