Η Φούλαμ πήρε εκτός έδρας ισοπαλία από την Αρσεναλ 2-2. Η Τότεναμ νίκησε την Μπόρνμουθ 2-0. Στο Ολντ Τράφορντ η Νότιγχαμ προηγήθηκε 2-0 αλλά η Γιουνάιτεντ πήρε τη νίκη με 3-2.

Δύο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά πέτυχε η Νότιγχαμ Φόρεστ στο Όλντ Τράφορντ κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Στο δεύτερο λεπτό ο Αβονίγι εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια των αμυνόμενων και πλάσαρε τον Ονάνα για το 1-0.

Στο 4ο λεπτό, ο Μπολί αυτή τη φορά βρήκε δίχτυα με κεφαλιά για το 2-0.

Η Ferrari αλλάζει ονομασία – ιστορική συνεργασία με HP!

Έκτοτε οι κόκκινοι διάβολοι ήταν καταιγιστικοί. Στο 17’ ο Έρικσεν μείωσε με κοντινή προβολή.

Στο 52’ Μπρούνο Φερνάντες, Ράσφορντ και Κασεμίρο έφτιαξαν ωραία κομπίνα για την ισοφάριση από τον Βραζιλιάνο.

Στο 67’ ο Γουόραλ ανέτρεψε τον Μπρούνο Φερνάντες που έβγαινε τετ-α-τετ και η Νότιγχαμ έμεινε με 10 παίκτες, ενώ 8 λεπτά αργότερα ο Ράσφορντ κέρδισε και πέναλτι από τον Ντανίλο. Ο Μπρούνο εκτέλεσε και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ανέτρεψε το σκορ. 3-2.

Στο Έμιρειτς η Φούλαμ σόκαρε την Άρσεναλ και πήρε την ισοπαλία. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 1ο λεπτό με τον Αντρέας Περέιρα.

Οι κανονιέρηδες ισοφάρισαν με πέναλτι του Μπουκαγιό Σακά στο 70’ και πέρασαν μπροστά με τον Ενκέτια δύο λεπτά μετά.

Η Φούλαμ όμως δεν το έβαλε κάτω. Μπορεί να έμεινε με 10 παίκτες στο 83’ λόγω δεύτερης κίτρινης στον Μπάσει, όμως 4 λεπτά μετά βρήκε τον τρόπο να κάνει το 2-2 με ωραίο γυριστό του Παλίνια.

Η Τότεναμ του Άγγελου Ποστέκογλου νίκησε 2-0 στην έδρα της Μπόρνμουθ. Ο Μάντισον έβαλε το πρώτο γκολ στο 17’, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Κουλουσέφσκι λίγο μετά τη μία ώρα παιχνιδιού.