Η Νότιγχαμ Φόρεστ βρέθηκε να νικάει 0-2 μέσα στο Όλντ Τράφορντ, όμως η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκανε μεγάλη ανατροπή και πήρε τη νίκη με 3-2 για την 3η αγωνιστική της Premier League.

Η Νότιγχαμ Φόρεστ έχασε τεράστια ευκαιρία να φύγει με ένα σπουδαίο διπλό στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Premier League όμως εν τέλει έμεινε με άδεια χέρια.

Η αγγλική ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη σόκαρε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ όντα μπροστά στο σκορ με 0-2 με τα γκολ των Αβόνιγι (2′) και Μπολί από το 4ο λεπτό της αναμέτρησης, παγώνοντας το Όλντ Τράφορντ.

Ωστόσο, οι Κόκκινοι Διάβολοι έφτασαν στη μεγάλη ανατροπή μειώνοντας εξ αρχής με τον Έρικσεν στο 17′ για το 1-2 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Καζεμίρο έκανε το 2-2 στο 52′ και εν συνεχεία οι γηπεδούχοι, εκμεταλλευόμενοι την αποβολή του Γουόραλ που άφησε τη Νότιγχαμ με 10 παίκτες στο 67′, έφτασαν στην ολοκλήρωση της ανατροπής με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπρούνο Φερνάντες στο 76′ για το τελικό 3-2.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ: Ονανά, Γουάν-Μπισάκα, Βαράν (46′ Λίντελεφ), Μαρτίνες, Νταλότ, Καζεμίρο, Έρικσεν, Άντονι (85′ ΜακΤόμινεϊ), Φερνάντες, Ράσφορντ, Μαρσιάλ (60′ Σάντσο)

ΝΟΤΙΓΧΑΜ: Τέρνερ, Μπολί, Γουόραλ, Μακένα (57′ Νιακατέ), Οριέ, Ντανίλο (81′ Ελάνγκα), Γέιτς, Άινα, Τζόνσον (70′ Κουγιατέ), Αβονίγι (81′ Γουντ), Γκιμπς-Γουάιτ