Ο Ολυμπιακός κέρδισε τον Αστέρα με ανατροπή με 2-1 σκορ, ωστόσο οι ερυθρόλευκοι πέτυχαν πέντε γκολ στην αναμέτρηση από τα οποία τα τρία ακυρώθηκαν

Ο Ολυμπιακός φιλοξένησε τον Αστέρα Τρίπολης στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League και σε μία αναμέτρηση με ανατροπή στο σκορ και πολλά γκολ που κάποια δεν μέτρησαν.

Οι ερυθρόλευκοι βρήκαν δίχτυα τρεις φορές, στις οποίες το VAR επενέβη και τα ακύρωσε.

Premier League:Το επίτευγμα της Νότιγχαμ

Από νωρίς στο 6ο λεπτό, οι παίκτες του Μεντιλίμπαρ έκανε το 1-0 με τον Ναβάρο. Ο επιθετικός των γηπεδούχων βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση κι εκτέλεσε υποδειγματικά, όμως το γκολ δεν μέτρησε, με τον ίδιο να βρίσκεται σε θέση οφσάιντ.

Στο 43ο λεπτό ο Ολυμπιακός σκόραρε και πάλι, όμως το 0-0 παρέμεινε. Ο Ναβάρο έκανε το σουτ, το οποίο βρήκε στο χέρι του Ιμπόρα πριν καταλήξει στα δίχτυα.

Η τρίτη περίπτωση στο 75, το γκολ του Ελ Κααμπί που πήρε το ριμπάουντ μέσα στην περιοχή και πέτυχε το γκολ, όμως ήταν οφσάιντ.