Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League, Μπάτσκα Τόπολα, κατάφερε να πάρει την ισοπαλία στην έδρα του Ερυθρού Αστέρα.

Ένατο σερί παιχνίδι για την Μπάτσκα Τόπολα χωρίς νίκη. Ωστόσο το εκτός έδρας 1-1 με τον Ερυθρό Αστέρα μόνο σαν γκέλα δεν μπορεί να λογιστεί για την αντίπαλο του Ολυμπιακού στο Europa League.

Η Τόπολα  κόντραρε για μεγάλο χρονικό διάστημα τους πρωταθλητές Σερβίας. Οι οποίοι φάνηκε πως βρήκαν τη νίκη με γκολ του Κάταϊ στο 84’, ωστόσο είδαν τον Τζάκοβιτς να παγώνει το «Ράικο Μίτιτς» στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Premier League:Το επίτευγμα της Νότιγχαμ

Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία στο πρωτάθλημα για την αντίπαλο του Θρύλου, που παραμένει στην 3η θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος Σερβίας με 23 βαθμούς σε δώδεκα ματς.

Υπενθυμίζουμε, ότι ο Ολυμπιακός είχε έρθει ισόπαλος 2-2 στη Σερβία πριν μέρες. Το επόμενό του παιχνίδι με την Μπάτσκα Τόπολα. Θα το δώσει την έκτη και τελευταία αγωνιστική των ομίλων.

Στόχος αυτή τη φορά προφανώς, είναι το τρίποντο. Και ελπίζουμε ότι αν έρθει η επικράτηση, θα δώσει στον Ολυμπιακό μία ευρωπαϊκή πρόκριση. Είτε στο Europa, είτε στο Conference.