Το ντέρμπι στο ΟΑΚΑ διεκόπη λόγω των επεισοδίων που προκάλεσαν οι χουλιγκάνοι του Παναθηναϊκού. Ωστόσο, δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει κάτι τέτοιο. Είχε γίνει και το 2012, όταν και πάλι οι χουλιγκάνοι τα είχαν κάνει μπάχαλο. Τότε ο Ολυμπιακός κέρδιζε 0-1 με τον Αμπντούν, απόψε ήταν μπροστά με γκολ του Γκερέρο.

Το ντέρμπι του Παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ διεκόπη οριστικά στο 70ο λεπτό, μετά τα σοβαρά επεισόδια που προκάλεσαν οι οπαδοί του Τριφυλλιού.

Οι χουλιγκάνοι συγκρούστηκαν με τις αστυνομικές δυνάμεις, τόσο εντός όσο και εκτός γηπέδου, προκαλώντας χάος και πανικό, με τον Γερμανό διαιτητή να διακόπτει το ματς.

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»

Όταν οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια ο φωτεινός πίνακας έδειχνε το 70ο λεπτό και το σκορ ήταν στο 1-0 υπέρ του Ολυμπιακού. Οι Ερυθρόλευκοι είχαν προηγηθεί με γκολ του Γκερέρο στο 53′, έπειτα από σέντρα του Κούτρη. Αυτή, πάντως, δεν είναι η πρώτη φορά τα τελευταία χρόνια που ένα ντέρμπι στο ΟΑΚΑ ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό διακόπτεται. Είχε συμβεί και το 2012 και μάλιστα η ημερομηνία του τότε παιχνιδιού και του αποψινού έχουν μία ημέρα διαφορά!

Το φετινό παιχνίδι έγινε στις 17/3, ενώ το ματς του 2012 διεξήχθη στις 18 Μαρτίου! Οι δύο αγώνες έχουν επίσης κοινό παρονομαστή το γεγονός ότι ο Ολυμπιακός κέρδιζε με 1-0. Απόψε το γκολ ήρθε από τον Γκερέρο, τότε το γκολ το είχε πετύχει ο Αμπντούν.

Απόψε ο αγώνας διεκόπη στο 70’ λόγω των σοβαρών επεισοδίων που προκάλεσαν οι πράσινοι χουλιγκάνοι, ενώ το παιχνίδι του 2012 είχε διακοπεί στο 83’. Δύο παιχνίδια, ντροπή για το ελληνικό ποδόσφαιρο. Δύο παιχνίδια που δεν ολοκληρώθηκαν ποτέ…