Δείτε πως η νίκη του Ολυμπιακού επί του Παναιτωλικού διαμορφώνει τη βαθμολογία της Super League μέχρι και την αυριανή αγωνιστική.

Με την άνετη νίκη κόντρα στον Παναιτωλικό, ο Ολυμπιακός πλησίασε στο -1 τον Παναθηναϊκό και την πρώτη θέση.

Οι Πειραιώτες παρ’όλο που βρέθηκαν να κυνηγούν στο σκορ από το γκολ του Χατζηθεοδωρίδη, δεν πτοήθηκαν και γύρισαν το ματς. Μόλις 3 λεπτά μετά από ένα σουτ του Έσε και την κόντρα πάνω στον Οικονόμου οι Πειραιώτες ισοφάρισαν σε 1-1.

Μεντιλίμπαρ: «Τεράστιος σύλλογος ο Ολυμπιακός»

Πριν βγει το ημίχρονο, ο Ολυμπιακός ανέτρεψε το παιχνίδι με ένα απίστευτο σουτ του Φορτούνη στην αριστερή γωνία του Καπίνο, για το 2-1 των «ερυθρόλευκων», που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 70′, ο Ελ Κααμπί, στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα έκανε το 3-1 με κεφαλιά. Εκεί τελείωσε το ματς και οι όποιες ελπίδες του Παναιτωλικού να διεκδικήσει κάτι από το παιχνίδι.