Ο Ολυμπιακός ανέβασε στην επίσημη σελίδα του στο Instagram τα γκολ από την χθεσινή του νίκη επί του Παναιτωλικού!

Ο Ολυμπιακός εχθές αγωνίστηκε στο άδειο λόγω τιμωρίας με τον Παναιτωλικό «Καραϊσκάκης» για τη 12η αγωνιστική της Super League. Οι Πειραιώτες επικράτησαν με 3-1, πήραν τους πολύτιμους 3 βαθμούς και έμειναν σε απόσταση αναπνοής από τη κορυφή.

Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ μετά το γκολ του Χατζηθεοδωρίδη, ήδη από το το τέλος του πρώτου ημιχρόνου είχαν ανατρέψει το ματς. Ισοφάρισαν μετά το σουτ του Έσε που όμως πιστώθηκε αυτογκόλ του Οικονόμου και την απίστευτη οβίδα του «καυτού» Κώστα Φορτούνη για το 2-1.

Στα μέσα του δεύτερου ημιχρόνου οι «ερυθρόλευκοι» χτύπησαν στη κόντρα και μετά από γέμισμα του Μασούρα, ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί έβαλε ένα ωραίο γκολ με κεφαλιά και έγραψε το τελικό 3-1.

Δείτε τα γκολ του Ολυμπιακού στο χθεσινό ματς.