Ο Αριέλ Ιμπαγάσα μίλησε μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα με 0-0 μεταξύ του Ολυμπιακού Β' και της Καλαμάτας, ενώ αναφέρθηκε και στο πέναλτι που δε δόθηκε.

Ο Ολυμπιακός Β’ αναδείχθηκε ισόπαλος με 0-0 απέναντι στην Καλαμάτα για την 9η αγωνιστική της Super League 2. Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καλύτεροι, είχαν την κατοχή, τις περισσότερες ευκαιρίες και ένα απίστευτο πέναλτι που δεν δόθηκε υπέρ τους.

Σε αυτά τα σημεία στάθηκε και ο Αριέλ Ιμπαγάσα στις δηλώσεις του μετά τη λήξη της αναμέτρησης. Τόνισε την κατοχή της ομάδας του αλλά και τις ευκαιρίες που δεν έφτιαξαν, αλλά και το πέναλτι που δεν καταλογίστηκε στο πρώτο ημίχρονο.

Premier League:Το επίτευγμα της Νότιγχαμ

Δείτε τις δηλώσεις του Αριέλ Ιμπαγάσα:

«Η αλήθεια είναι ότι είμαστε λυπημένοι με το ισόπαλο αποτέλεσμα, διότι θέλαμε τη νίκη. Είχαμε την κατοχή της μπάλας, αλλά δε δημιουργήσαμε αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Στην τελική προσπάθεια δεν τα καταφέρναμε, δε βρίσκαμε την κατάλληλη πάσα και γενικά μας έλειψε πολύ η δημιουργικότητα στα τελευταία μέτρα. Όπως στο πρώτο ημίχρονο, έτσι και στο δεύτερο η ομάδα είχε την κατοχή της μπάλας, αλλά και πάλι μας έλειπε η καλή τελική πάσα.

Στο πρώτο ημίχρονο έγινε ένα καθαρό πέναλτι, το οποίο αν είχε δοθεί θα μπορούσε να αλλάξει το ματς. Θα βλέπαμε άλλο παιχνίδι. Ο αντίπαλος περίμενε στο μισό γήπεδο. Σε γενικές γραμμές θεωρώ ότι θα έπρεπε να έχουμε κερδίσει».