Ο Αριέλ Ιμπαγάσα παραχώρησε δηλώσεις μετά τη πρώτη εκτός έδρας νίκη του Ολυμπιακού, απέναντι στην Ηλιούπολη.

Ο Ολυμπιακός Β’ πήρε την πρώτη εκτός έδρας νίκη του στην φετινή Super League 2, κερδίζοντας με 0-1 την ομάδα της Ηλιούπολης.

Με το θετικό αποτέλεσμα λοιπόν στη 12η αγωνιστική, συνέχισε το αήττητο σερί του και ανέβηκε ψηλότερα στη βαθμολογία. Οι «ερυθρόλευκοι» έκαναν πολύ καλή εμφάνιση, δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες ειδικά στο πρώτο ημίχρονο και πήραν τους 3 πολύτιμους βαθμούς. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Πέτρος Μπαγκαλιάνης στο 10ο λεπτό.

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»

Μετά το τέλος της αναμέτρησης, ο προπονητής των Πειραιωτών, Αριέλ Ιμπαγάσα μίλησε στο Olympiacos.org.

Δείτε όσα δήλωσε ο Αριέλ Ιμπαγάσα:

«Είμαστε ικανοποιημένοι με την κατάκτηση των βαθμών, καθώς είχε περάσει ένα διάστημα από την τελευταία φορά που νικήσαμε εκτός έδρας. Νομίζω ότι κάναμε πολύ καλό παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο δόθηκαν αρκετά φάουλ ενώ αμυνόμασταν και ο αντίπαλος ως επί το πλείστον επιχειρούσε να σκοράρει με σέντρες και στημένες φάσεις και είχαμε πρόβλημα. Θα μπορούσαμε όμως να βάλουμε δεύτερο γκολ και να τελειώσουμε το ματς, αλλά δεν ήταν εύκολο. Στα τελευταία λεπτά η ομάδα δούλεψε πολύ καλά, κάναμε αλλαγές με έμφαση στην άμυνα για να κρατήσουμε το αποτέλεσμα και αυτό μας βγήκε. Ήταν όπως το παιχνίδι με την Παναχαϊκή, όπου μας κόστισε το γεγονός ότι δεν βάλαμε δεύτερο γκολ για να καθαρίσουμε το ματς και εν τέλει υποφέραμε.

Είμαστε, λοιπόν, ικανοποιημένοι με τους τρεις βαθμούς. Θα πάμε στις διακοπές με μια νίκη το οποίο πάντοτε είναι σημαντικό. Όταν θα επιστρέψουμε, θα δουλέψουμε και πάλι σκληρά στις προπονήσεις για να βελτιωθούμε. Έτσι πρέπει να συνεχίσουμε, αυτός είναι ο δρόμος. Να δουλέψουμε όλοι μαζί, να παλέψουμε όλοι μαζί. Κι όταν ξαναβγούμε στο γήπεδο για έναν αγώνα, να τα δώσουμε όλα για τη φανέλα. Αυτή είναι η φιλοσοφία του Ολυμπιακού. Να παίζει πάντα για τη νίκη και να τα δίνει όλα στον αγωνιστικό χώρο».