Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογία, έτσι όπως διαμορφώθηκε ύστερα από την τέταρτη αγωνιστική

Ολοκληρώθηκαν όλες οι αναμετρήσεις της 4ης αγωνιστικής της Volleyleague γυναικών, με την ομάδα του Πανναξιακού να βρίσκεται στην πρώτη θέση με 12 βαθμούς.

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 3-2 σετ στο τάι μπρέικ της Θέτιδας Βούλας και πήρε μια ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα.

Ολυμπιακός: Τιμωρήθηκε με μία αγωνιστική

Στα υπόλοιπα ματς, ο Πανναξιακός επικράτησε εύκολα του Ηλυσιακού με 3-0 σετ όπως επίσης και ο ΑΟ Θήρας με το ίδιο σκορ του Αίαντα. Μεγάλο ντέρμπι έγινε στον Πειραιά ανάμεσα στον Πορφύρα με τον Άρη, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 3-2 σετ.

Η Ηλιούπολη επικράτησε εκτός έδρας με 3-0 της Κορίνθου ενώ σούπερ ντέρμπι ήταν το Μακεδόνες –Μαρκόπουλο με τις γηπεδούχες να επικρατούν με 3-2 στο τάι μπρέικ.