Πρωταγωνιστής με το... καλησπέρα ο Γκάρι Ροντρίγκες που με την φοβερή ασίστ που πέτυχε κατάφερε να χαρίσει την νίκη - πρόκριση στην Εθνική του ομάδα.

Γκάρι Ροντρίγκες – Στην πρώτη αγωνιστική των ομίλων της διοργάνωσης στο Καμερούν, το Πράσινο Ακρωτήρι αντιμετωπίζει την Αιθιοπία, με τον άσο του Ολυμπιακού να κάνει αισθητή την παρουσία του από την αρχή του ματς.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, το Πράσινο Ακρωτήρι πήρε προβάδισμα στο σκορ, μετά την τρομερή ενέργεια του Ροντρίγκες.

Oλυμπιακός: Μήνυμα από τη θύρα -7-

Βαθιά μπαλιά στην καρδιά της άμυνας της Αιθιοπίας, με τον Γκάρι Ροντρίγκες να καταφέρνει από δύσκολη γωνία να βγάλει πάρε-βάλε γκολ στον Ταβάρες για το 0-1.