Ο Πιέρ Κούντε πήρε λεπτά συμμετοχής, στην ήττα του Καμερούν από το Ουζμπεκιστάν.

Ο Ολυμπιακός έχει στις τάξεις του πολλούς διεθνείς ποδοσφαιριστές. Ένας εξ αυτών είναι ο Πιέρ Κούντε, ο οποίος πήρε χρόνο συμμετοχής στην φιλική ήττα της Εθνικής Καμερούν επί του Ουζμπεκιστάν.

Η αναμέτρηση έγινε στην πόλη Γκογιάνγκ της Νότιας Κορέας, το πρωί της Παρασκευής και οι Ουζμπέκοι επικράτησαν με 2-0.

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»

Ο άσος του Θρύλου πέρασε ως αλλαγή στο 62ο λεπτό του ματς, παίρνοντας τη θέση του Μαντγιέκ. Το σκορ ήταν στο 1-0, χάρη σε γκολ του Ερκινόφ στο 24’. Στο 76’ ο Ουρούνοφ έκανε το 2-0, ολοκληρώνοντας ουσιαστικά το ματς…

Το επόμενο φιλικό της Εθνικής Καμερούν θα είναι επί της Νότιας Κορέας, εκεί όπου ο Κούντε θα τεθεί αντιμέτωπος με δύο «ερυθρόλευκους».

Η αναμέτρηση θα γίνει την Τρίτη (27/9, 14:00), κι ο Κούντε θα βρει απέναντι τους Χουάνγκ, Ίνμπομ και Ουί-Τζο.