Δείτε φωτογραφίες από το ΑΕΚ - Ολυμπιακός, στον πρώτο τελικό και τη νίκη του Θρύλου.

Ολυμπιακός: Σπουδαία νίκη, στον πρώτο τελικό του πρωταθλήματος, πανηγύρισε η ομάδα χάντμπολ Ανδρών των Πειραιωτών, κερδίζοντας με 29-26 την ΑΕΚ στην παράταση, στο κλειστό Κανήθου στην Χαλκίδα!

Ο Θρύλος, με σπουδαία εμφάνιση, κόντρα σε όλους και σε… όλα, δεν βρέθηκε ποτέ πίσω στο σκορ από τους «κιτρινόμαυρους», προηγήθηκε ακόμα και με πέντε γκολ (15-20) 10 λεπτά πριν από το φινάλε και παρότι ισοφαρίστηκε σε 21-21, διατήρησε τον πλήρη έλεγχο και στην παράταση, κάνοντας… break στον πρώτο τελικό της Handball Premier!

Ολυμπιακός Βόλεϊ: Ποιοι μένουν, ποιοι φεύγουν – Το χτίσιμο του Θρύλου!

Οι «ερυθρόλευκοι» έκαναν το 1-0 στη σειρά των τελικών και την Τρίτη (10/5, 19:15), ως τυπικά γηπεδούχοι, με τον κόσμο στο πλευρό τους στο κλειστό Κανήθου, θα διεκδικήσουν το 2-0 στη σειρά!