Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Europa League, αγχώθηκε απέναντι στην άσημη Γκιρεσούνσπορ

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Europa League, είχε ανοίξει το σκορ στο με τον Καντιόγλου, ενώ στα μέσα του δεύτερου ημιχρόνου είχε κάνει το 2-0 με τον Μεσούτ Οζίλ.

Στο 2ο λεπτό ο Ρόσι βρήκε τον Καντίογλου στο δεύτερο δοκάρι και ο νεαρός Ολλανδός με προβολή άνοιξε το σκορ. Στο 33′, ο έφτασε κοντά στο 2-0, όμως, ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων απέκρουσε εντυπωσιακά.

Αυτό θα πει ΣΕΒΑΣΜΟΣ: Αποθέωση από τους οπαδούς της Άστον Βίλα για τον κόσμο του Θρύλου! (pic)

Αξίζει να σημειώσουμε ότι αυτό δεν είναι το τελευταίο παιχνίδι της Φενέρ πριν το ματς της ερχόμενης Πέμπτης (30/9) με τον Ολυμπιακό, καθώς την ερχόμενη Κυριακή (26/9), η ομάδα του Βίτορ Περέιρα θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την Χατάγιασπορ για το πρωτάθλημα.

Φενέρμπαχτσε (Βίτορ Περέιρα): Μπαγιντίρ, Κιμ, Αζίζ (60′ Νόβακ), Σάλαι, Οσάγι Σάμουελ, Γιάντας (46΄Κρέσπο), Λουίζ Γκουστάβο, Καντιόγλου (73΄Γκουμουσκάγια), Οζίλ, Ρόσι (60΄Μπερίσα), Βαλένσια (81΄Πέλκας).