Ο Μάρτινς Ζίμπαρτς έδωσε την απάντηση που χάρισε τη νίκη στον Ολυμπιακό.

Στη φάση των «8» του Κυπέλλου Ελλάδας προκρίθηκε η ομάδα μπάσκετ Γυναικών του Ολυμπιακού.

Με μεγάλη πρωταγωνίστρια την Γκούσταφσον, με 30 πόντους και 14 ριμπάουντ, οι νταμπλούχες Ελλάδας νίκησαν με 73-64 τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη, στο νοκ άουτ ματς των «16» του θεσμού, εξασφαλίζοντας το εισιτήριο για την επόμενη φάση!

Ολυμπιακός Βόλεϊ: Ποιοι μένουν, ποιοι φεύγουν – Το χτίσιμο του Θρύλου!

Οι «ερυθρόλευκες» πρωταθλήτριες, που αγωνίστηκαν χωρίς τις Αγιούσο και Δίελα κόντρα στις «ασπρόμαυρες», ήταν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως αντέδρασαν στο δεύτερο και πέτυχαν το στόχο τους, τη νίκη-πρόκριση στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου.

Δείτε τα όσα είπε ο Μάρτινς Ζίμπαρτς μετά το τέλος του αγώνα:

«Νίκη και πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου. Βελτιώσαμε την άμυνα μας στο δεύτερο ημίχρονου του αγώνα και αυτό μας επέτρεψε να αλλάξουμε όλο το ρυθμό στο παιχνίδι».