Οι δηλώσεις του Μάρτινς Ζίμπαρτς, μετά την απώλεια στην Πόλη.

Η ομάδα μπάσκετ Γυναικών του Ολυμπιακού δεν τα κατάφερε στην Τουρκία, όπου ηττήθηκε με 95-89 από την ισχυρή Φενέρμπαχτσε, για την 3η αγωνιστική της φάσης των ομίλων της EuroLeague.

Στην Κωνσταντινούπολη, οι νταμπλούχες Ελλάδας είχαν εξ’ αρχής δύσκολη αποστολή κόντρα σε ένα από τα μεγάλα φαβορί της διοργάνωσης, όμως στάθηκαν και άτυχες, αφού «πλήρωσαν» από νωρίς (1:53, στο 17-12 του πρώτου δεκάλεπτου) τον τραυματισμό της Στραουτμάνε (αποχώρησε με φορείο).

Πάει…προς αλλαγή ώρας ο 5ος τελικός κόντρα στον Παναθηναϊκό!

Μια άσχημη εξέλιξη, η οποία αποσυντόνισε τα κορίτσια του Θρύλου και έδωσε την ευκαιρία στις Τουρκάλες να «ανοίξουν» τη διαφορά στο σκορ.

Παρόλα αυτά, η ομάδα του Μάρτινς Ζίμπαρτς δεν τα παράτησε, προσπάθησε να επιστρέψει στο ματς και να ξεπεράσει το σοκ από τον τραυματισμό της Λετονής φόργουορντ, όμως τελικά, γνώρισε την ήττα με έξι πόντους στην Πόλη.

Δείτε τα όσα είπε ο Μάρτινς Ζίμπαρτς:

«Παίξαμε δυο διαφορετικά ημίχρονα. Και αυτό είναι που πρέπει να βελτιώσουμε. Κρατάω, ότι δείχνουμε ομαδικό πνεύμα και προσπαθούμε να επιστρέψουμε ως το τελευταίο λεπτό».