Ο Μάρτινς Ζίμπαρτς μίλησε μετά την εκτός έδρας επικράτηση του Ολυμπιακού επί της Νίκης Λευκάδας.

Ολυμπιακός: Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος η ομάδα μπάσκετ Γυναικών των «ερυθρόλευκων».

Τα κορίτσια του Θρύλου επικράτησαν εύκολα με 95-55 της Νίκης Λευκάδας εκτός έδρας, για τη 18η αγωνιστική της Α1, «κλείνοντας» αήττητες, με «16 στα 16», την κανονική περίοδο!

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός (68-65): Ήττα στο φινάλε σε ματς… θρίλερ για τις «ερυθρόλευκες»

Κόντρα στην ομάδα της Λευκάδας, οι «ερυθρόλευκες» πήραν μεγάλη διαφορά από το πρώτο ημίχρονο, την οποία διεύρυναν ακόμη περισσότερο (+41) στο δεύτερο, συνεχίζοντας νικηφόρα την πορεία τους στο πρωτάθλημα.

Δείτε τα όσα δήλωσε ο προπονητής μας, Μάρτινς Ζίμπαρτς:

«Κάναμε αυτό που έπρεπε να κάνουμε και παίξαμε με όλες τις αθλήτριες, είμαι ικανοποιημένος από την απόδοση. Είχαμε κάποια σκαμπανεβάσματα, αλλά η ένταση που βγάλαμε στον αγωνιστικό χώρο ήταν καλή και έτσι, πετύχαμε τη νίκη που θέλαμε. Συνεχίζουμε τώρα για τα πλέι οφ».