Το πρώτο μετάλλιό της στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου της Γλασκώβης -και μάλιστα χρυσό- πανηγυρίζει η Ελλάδα.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Μίλτος Τεντόγλου στο άλμα εις μήκος για τον Μίλτο Τεντόγλου που «πέταξε» στα 8,22 στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Γλασκώβης – Φοβερός τελικός με τον Φουρλάνι να παίρνει το ασημένιο, που ήταν και το πρώτο μετάλλιό της στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου της Γλασκώβης -και μάλιστα χρυσό- πανηγυρίζει η Ελλάδα.

Ο Έλληνας πρωταθλητής κατέκτησε την πρώτη θέση στον σημερινό (2/3) τελικό του μήκους με άλμα στα 8,22 μέτρα και υπερασπίστηκε τον τίτλο που είχε κατακτήσει πριν από δύο χρόνια στη διοργάνωση του Βελιγραδίου.