Δεύτερη συνεχόμενη νίκη και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο για τους νέους οι οποίοι επικράτησαν με 6-1 του Απόλλωνα Σμύρνης

Τη δεύτερη διαδοχική τους νίκη πανηγύρισαν το Σάββατο (27/10) οι Νέοι του Ολυμπιακού, οι οποίοι επικράτησαν με 6-1 του Απόλλων Σμύρνης, στο Ρέντη, για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν απόλυτοι κυρίαρχοι κόντρα στην «Ελαφρά Ταξιαρχία» και έδειξαν ότι βρίσκονται σε ανοδική πορεία, μετά και το «διπλό» επί του ΟΦΗ, στο Ηράκλειο με 3-0. Το σκορ άνοιξε στο 5’  της αναμέτρησης ο Μαρίνος, ο οποίος έπιασε τρομερό σουτ λίγο έξω από την περιοχή, στέλνοντας τη μπάλα στο παραθυράκι του αντίπαλου τερματοφύλακα.

Κ15: Κατέκτησαν το Elite Neon Cup τα παιδιά του Θρύλου! (pic)

Στο 26’, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, το οποίο στο 27′ το εκτέλεσε ο Ρώσσης, το έπιασε ο Στουρνάρας, όμως στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης ισοφάρισε. Το 2-1 για τους Πειραιώτες έκανε ο Φέκκας με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Κωστανάσιου.

Με το… καλημέρα του δευτέρου ημιχρόνου, λοιπόν, ο Γκοτζαμανίδης σκόραρε με προβολή από κοντά, έπειτα από… ριμπάουντ που πήρε μετά το δοκάρι του Κωστανάσιου για το 3-1. Στο 72’, από θέση βολής, ο Κωστανάσιος έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην ομάδα του Ρικάρντο Πέρες, κάνοντας το 4-1.

11 λεπτά αργότερα, στο 83’, ο Μαρίνος από κοντά, έπειτα από ασίστ του Βοίλη, έγραψε το 5-1, σκοράροντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Και στις καθυστερήσεις, στο 94’, ο Βοίλης διαμόρφωσε το τελικό 6-1.