Ο Ολυμπιακός σπατάλησε την ευκαιρία να αυξήσει το προβάδισμα του κόντρα στον Άρη, με το χαμένο πέναλτι του Ελ Κααμπί.

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τον Άρη (03/04, 19:00, COSMOTE SPORT 2HD), στο «Γ. Καραϊσκάκης» για την 3η αγωνιστική των playoffs της Super League 1, σε μια  πάρα πολύ κρίσιμη αναμέτρηση, όπου ο δαφνοστεφανωμένος έφηβος πρέπει πάση θυσία να κερδίσει αν θέλει να παραμείνει με αξιώσεις και βάσιμες ελπίδες στη διεκδίκηση του φετινού τίτλου του ελληνικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου!

Ο Ολυμπιακός πήρε νωρίς στο 6ο λεπτό το προβάδισμα με το γκολ του Ελ Κααμπί, μετά από σέντρα του Φορτούνη και ο Μαροκινός είχε την ευκαιρία για ένα δεύτερο τέρμα, αλλά δε μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα από την «άσπρη» βούλα. Συγκεκριμένα, Ο Ελ Κααμπί έφυγε στην αντεπίθεση, έκανε ότι ήθελε τον Μπράμπετς με δύο προσποιήσεις και ο Τσέχος τον ανέτρεψε στην περιοχή, αλλά ο επιθετικός του Ολυμπιακού εκτέλεσε… άσχημα το πέναλτι και ο Κούεστα το έπιασε στο 42ο λεπτό.