Όλα όσα είπε ο Βρουσάι...

Ο Ολυμπιακός ήταν εξαιρετικός κόντρα στον Παναθηναϊκό για μία ακόμη φορά.

Σε ένα κατάμεστο γήπεδο, πίεζε από το πρώτο λεπτό, αλλά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη με το αποτέλεσμα να είναι ισόπαλο (0-0).

«Τι θα συμβεί στον Πειραιά;» αναρωτιέται η UEFA! (photo)

Ο Μάριος Βρουσάι έκανε το δικό του σχόλιο μετά το ματς και εξέφρασε τα παράπονά του.

Διαβάστε όσα είπε:

«Μετά που ακύρωσαν το γκολ ήθελα να κλάψω, δεν υπάρχει χειρότερα ο συναίσθημα. Είχαμε χαμένες ευκαιρίες, όταν έβαλα το γκολ πανηγύρισα με την ψυχή μου. Μετά από ένα οφσάιντ που δεν έχω δει τη φάση. Δείξαμε ποια είναι η καλύτερη ομάδα και στα δύο παιχνίδια.

Ο κόσμος ήταν συγκλονιστικός, μας έδωσε ώθηση. Δεν υπήρχε περίπτωσηνα μην κερδίζαμε το ματς. Στην ουσία το χάσαμε, όπως και στη Λεωφόρο, που έπρπε να κερδίοσυμε.

Πολλές φορές η μπάλα δεν σε θέλει. Δείξαμε ότι δεν σταματάμε, ότι το θέλαμε πάρα πολύ. Ακόμη και με δέκα παίκτες ο αντίπαλος προσπαθούσε να κάνει καθυστερήσεις. Οι καθυστερήσεις ήταν ελάχιστες. Η πρώτη κίτρινη στον Σωκράτη δεν ήταν καν κάρτα. Οι αποφάσεις του διαιτητή επηρέασαν το παιχνίδι. Είμαστε αποφασισμένοι να διεκδικήσουμε το πρωτάθλημα».