Όλα όσα δήλωσε ο Αλμπέρτο Τζουλιάνι μετά την ήττα του Ολυμπιακού από τον ΠΑΟΚ στον τελικό Κυπέλλου βόλεϊ με 1-3.

Τζουλιάνι: «Τώρα πρέπει να επανέλθουμε ενόψει του πρωταθλήματος»

Αν και προηγήθηκε με 1-0, ο Ολυμπιακός κατέρρευσε στη συνέχεια του τελικού και σε συνδυασμό με την κάκιστη διαιτησία, ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη με 3-1 σετ κατακτώντας το Κύπελλο Ελλάδος 2023.

Ολυμπιακός Βόλεϊ: Ποιοι μένουν, ποιοι φεύγουν – Το χτίσιμο του Θρύλου!

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Αλμπέρτο Τζουλιάνι:

«Ο ΠΑΟΚ έπαιξε πολύ καλά στη διάρκεια του αγώνα, υποφέραμε πολύ. Νομίζω πως έκανε τη διαφορά η κόντρα μπάλα. Ο ΠΑΟΚ ήταν καλός στα ράλι που υπήρχαν στο παιχνίδι. Έπαιξαν καλά. Σε κάθε περίοδο μία ομάδα βρίσκεται σε φόρμα. Αυτή είναι η στιγμή του ΠΑΟΚ που βρίσκεται τώρα σε εξαιρετική φόρμα.

Τώρα πρέπει να επανέλθουμε. Να τελειώσουμε γρήγορα τον ημιτελικό του πρωταθλήματος με τον Μίλωνα και να έχουμε χρόνο να προετοιμαστούμε για τους τελικούς».