Μπορεί να είναι ο Παναθηναϊκός που φωνάζει συνεχώς για τη διαιτησία, ειδικά στο βόλεϊ, ωστόσο ο Παναθηναϊκός είναι που παίρνει τα σφυρίγματα για ακόμα ένα παιχνίδι και μάλιστα είναι φάσεις που τις καταλαβαίνεις με γυμνό μάτι.

Χαρακτηριστικό το παράδειγμα που έγινε την Κυριακή (16/2) στην αναμέτρηση της ανδρικής ομάδας βόλεϊ του ΠΑΟ με τον Ηρακλή στη Μίκρα.

Ολυμπιακός: Τιμωρήθηκε με μία αγωνιστική

Οι Θεσσαλονικείς είχαν την επίθεση στο τέλος του δευτέρου σετ (ήταν ήδη πίσω στο σκορ με 1-0) με την μπάλα να είναι καθαρά μέσα, όπως μπορείτε να δείτε και από την φωτογραφία.

Ωστόσο ο διαιτητής Παπαδογούλας έδειξε ότι η μπάλα ήταν άουτ. Ναι, άουτ. Φυσικά αυτό έφερε μικρή διακοπή στο ματς, με τους προπονητές των δύο ομάδων να βλέπουν και από μια κόκκινη κάρτα. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα με αποτέλεσμα αντί για 26-25 (με την επίθεση μέσα), το σκορ να γίνει 26-27. Κάτι που βοήθησε τους φιλοξενούμενους να πάρουν το σετ με 28-26 για το 2-0.

Βλέπουμε τελικά πως κάποιοι θέλουν να φωνάζουν για τα μάτια του κόσμου και να δημιουργούν κλίμα ώστε να ευνοούνται.