Ο Αντρέα Τρινκέρι έκανε το δικό του σχόλιο για την ήττα της Μπάγερν Μονάχου από τον Θρύλο για την 8η αγωνιστική της Euroleague.

Διπλό του Ολυμπιακού στο Μόναχο με 82-71. Ο Αντρέα Τρινκέρι θεωρεί ότι στοίχισε πολύ στην ομάδα του το κακό πρώτο δεκάλεπτο, με τον ίδιο να δίνει συγχαρητήρια στον Θρύλο.

Διαβάστε όσα είπε:

«Συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό. Η πρώτη περίοδος μας κόστισε το παιχνίδι. Είχαμε πολύ κακή προσέγγιση, δεν κάναμε τίποτα σωστά. Ήμασταν νωθροί σε άμυνα και επίθεση. Παλέψαμε στο δεύτερο δεκάλεπτο, είχαμε καλύτερο δεύτερο ημίχρονο, μειώσαμε στους 4 και με το μομέντουμ σε εμάς και την μπάλα στα χέρια μας και κάναμε κάποια λάθη.

Το χρονικό μιας συμπεριφοράς που πρέπει να καταδικάσει και να τιμωρήσει η Euroleague!

Κάναμε 25 φάουλ και ο Ολυμπιακός μόνο 16 και σούταρε 22 βολές. Είναι κάτι που πρέπει να βελτιώσουμε. Λέω στους παίκτες μου πού δεν πρέπει να κάνουμε φάουλ. Παίξαμε καλά στο δεύτερο ημίχρονο. Μπορούμε να δούμε μόνο άσχημα πράγματα, αλλά υπήρξαν και θετικά στο παιχνίδι».

Για το αν είναι ικανοποιημένος από την εικόνα της ομάδας του:

«Θα έλεγα ότι είμαι ικανοποιημένος, γιατί είχαμε κακή αρχή κόντρα σε μια ομάδα που μπορεί να σκοτώσει τον αντίπαλο, αλλά εμείς επιστρέψαμε. Βλέποντας πώς επιστρέψαμε στο παιχνίδι υπάρχουν θετικά πράγματα».