Η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού μπορεί να ηττήθηκε από την Κ23 της Μπέρμιγχαμ, ωστόσο έβγαλε πολύ καλή αντίδραση

Οι «ερυθρόλευκοι» πλήρωσαν το κακό τους ξεκίνημα, και βρέθηκαν με τρία τέρματα πίσω στο σκορ, προτού ανεβάσουν την απόδοσή τους, μειώσουν σε 3-1 και χάσουν κλασικές ευκαιρίες και για άλλα τέρματα, αντιμετωπίζοντας πάντως μια μεγαλύτερη ηλικιακά ομάδα (Κ23).

Ο Ρουίθ σκόραρε στο 32’ και στο 59’ για τους Άγγλους με τον Άντριους να πετυχαίνει το τρίτο τέρμα της ομάδας του στο 69ο λεπτό, με πέναλτι το οποίο αμφισβητήθηκε έντονα.

Oλυμπιακός: Μήνυμα από τη θύρα -7-

Οι παίκτες του Ρικάρντο Πέρες, ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους στο τελευταίο 20λεπτο, καταφέρνοντας χάρη στην επιμονή του Βοΐλη να σκοράρουν στο 83’. Ο Ολυμπιακός είχε ακόμα δύο κλασικές ευκαιρίες να μειώσει περαιτέρω ή ακόμα και να ισοφάρισε. Ο Στουρνάρας στο 90’ απέκρουσε εντυπωσιακά το πέναλτι του Άντριους.

Η σύνθεση του Ολυμπιακού: Παπαδούδης (Στουνάρας 46’), Κεραμίδας (Μαρτίνης 60’), Κατσογιάννης, Ασλανίδης (Γκοτζαμανίδης 66’), Ντουμάνης (Τσάβος 46’, Τσέλιος 80’), Σαπουντζής (Κασέμι 46’, Νεοφυτίδης 76’), Νικόλης (Κατσαβάκης 60’), Σουρλής (Φέκκας 60’), Λιάτσος (Συρμής 46’), Αρσενίδης (Μαρίνος 66’), Μπουλάρι (Βοΐλης 66’)