Δεν είναι ώρα για εσωστρέφεια στον μπασκετικό Ολυμπιακό.

Δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός χάρη στην πολύ κακή του άμυνα στο πρώτο ημίχρονο και την προβληματική του επίθεση στο δεύτερο μέρος και ειδική στην 3η περίοδο.

Η Ιστορία έγραψα Ερυθρός Αστέρας-Ολυμπιακός 87-79 με τους «ερυθρόλευκους» να γνωρίζουν ακόμα μία ήττα από τους… «ερυθρόλευκους» του Βελιγραδίου.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Live Streaming

Το τελευταίο όμως που χρειάζεται αυτή τη στιγμή στον Ολυμπιακό είναι η γκρίνια και η εσωστρέφεια!

Βαθμολογικά δεν υποχώρησε ο Ολυμπιακός. Παραμένει πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας της EuroLeague. Έχασε ένα παιχνίδι on the road αλλά παρόλα αυτά κρατά την τύχη στα χέρια του εφόσον νικήσει στην τελευταία αγωνιστική στο ΣΕΦ τη Μπασκόνια.

Αγωνιστικά τώρα πάλι δεν βγαίνει λαβωμένος. Κρατά το «ξεμπούκωμα» στα τρίποντα και το μάθημα ενόψει συνέχεια σε άμυνα αλλά και επίθεση. Γιατί μας σαν το χθεσινό θα έρθουν στα play-off. Ματς που το physical game φτάνει στα όρια του φάουλ.

Και ο Ολυμπιακός θα είναι έτοιμος όταν πρέπει!