Η ανάρτηση που έκανε η Θύρα 7 για το πρωτάθλημα πυγμαχίας που κατέκτησε ο Ολυμπιακός.

Ολυμπιακός: Την κορυφή του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Elite κατέκτησε για πέμπτη διαδοχική χρονιά το τμήμα πυγμαχίας Ανδρών των Πειραιωτών, «χτίζοντας» τη δυναστεία του σε ένα ακόμα άθλημα!

Ο Θρύλος αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδας και πολυνίκης σύλλογος, χάρη στις σπουδαίες επιδόσεις του στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, το τετραήμερο (15-18/12) των αγώνων.

Τα «κόκκινα γάντια» διέπρεψαν στη διοργάνωση στο ΣΕΦ και κατέκτησαν πανάξια τον τίτλο του πρωταθλητή! Για μία ακόμη χρονιά, οι «ερυθρόλευκοι» ανέβηκαν στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Elite, ξεχωρίζοντας με τις εμφανίσεις και τις νίκες τους στο Φαληρικό Στάδιο.

Η Θύρα 7 μάλιστα, έστειλε το δικό της μήνυμα, όπως μπορείτε να δείτε στην παρακάτω ανάρτηση: