Οι ερυθρόλευκοι υπέταξαν εύκολα την ομάδα της Δράμας με 38-12 στο κλειστό του Ρέντη, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Handball Premier.

Τον Χιλιώτη Δράμας υποδέχτηκε στο κλειστό του Ρέντη ο Ολυμπιακός για την 16η αγωνιστική της Handball Premier, με τους ερυθρόλευκους να νικούν με 38-12

Το ματς άρχισε με τον Ολυμπιακό στο πρώτο πεντάλεπτο να βρίσκεται μπροστά με 2-1 χάρις τα γκολ των Καραμπουρνιώτη και Ρέινα. Στην συνέχεια, οι ερυθρόλευκοι διεύρυναν με 5-1 μετά από γκολ του Δημήτρη Τζηρά στο 8ο λεπτό. Στο 12ο λεπτό ο Καραμπουρνιώτης σε αιφνιδιασμό πέτυχε το 7-3 για τον Ολυμπιακό. Έπειτα, οι Πειραιώτες πάτησαν κι άλλο το πόδι στο γκάζι, αφού βρέθηκαν μπροστά με 8 γκολ (11-3), μετά από γκολ του Κανδύλα και του Ρέινα πίσω από το κέντρο. Στο 19ο λεπτό ο Ολυμπιακός βρέθηκε μπροστά με διψήφια διαφορά με σκορ 13-3. Η ομάδα του Γιώργου Ζαραβίνα 6 λεπτά την λήξη βρέθηκε σκόραρε αλλά 3 τέρματα, διαμορφώνοντας έτσι το σκορ 16-13 για τους Πειραιώτες. Η ομάδα της Δράμας προς στιγμήν αντέδρασε κατεβάζοντας την διαφορά με 2 συνεχόμενα γκολ αλλά ο Ολυμπιακός με τη σειρά του σκόραρε 2 γκολ και έκλεισε το ημίχρονο με σκορ 18-5, όντας σαρωτικός απέναντι στην ομάδα της Δράμας.

Ολυμπιακός: Οι διαιτητές του αγώνα με την Παρτιζάν

Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός συνέχισε ακάθεκτος να βάζει και άλλα γκολ, με τους ερυθρόλευκους στο 37ο λεπτό να βρίσκονται μπροστά με σκορ 23-7, έχοντας παράλληλα χαλαρώσει αφού το ματς είχε κριθεί. Πέντε λεπτά αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 42′ οι παίκτες του Γιώργου Ζαραβίνα έφτασαν την διαφορά στα 20 τέρματα (29-9), παίζοντας φανταστικά σε άμυνα και επίθεση. Δέκα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα οι παίκτες του Γιώργου Ζαραβίνα δε σταμάτησαν να σκοράρουν και να παίζουν αρκετά καλή άμυνα, αφού το σκορ έφτασε στο 33-10. Στο 37′ η ομάδα του Πειραιά βρέθηκε 3 τέρματα μακριά από τα 40 γκολ (37-11), με το ματς να κλείνει με 38-12 και τον Ολυμπιακό να πετυχαίνει άλλη μία νίκη.