Ο Λάζαρ Ραντζέλοβιτς θέλει να είναι η "έκπληξη" της φετινής σεζόν και δουλεύει καθημερινά όσο πιο "σκληρά" γίνεται.

Ο νεαρός Σέρβος εξτρέμ απέδειξε από την πρώτη στιγμή ότι θέλει να πάρει ευκαιρίες στον φετινό Ολυμπιακό και όχι να παραχωρηθεί εκ νέου δανεικός σε άλλη ομάδα. Ο Πέδρο Μαρτίνς είδε στα μάτια του έναν παίχτη που δεν είχε πάει στο Ρέντη μόνο για το… όνομα του συλλόγου αλλά για να γράψει στο δικό του στην ιστορία του.

Έχοντας πλήρη ανταγωνισμό στις θέσεις των εξτρέμ, αφού ο Ολυμπιακός έχει τους πιο ποιοτικούς της 15ετίας του με τους Ποντένσε, Μασούρα, Βαλμπουενά και Σουντανί να φαινόντουσαν ως οι βασικές επιλογές του Πορτογάλου τεχνικού, εν τέλει, λίγα λεπτά συμμετοχής, του έδωσαν να καταλάβει ότι στο ρόστερ έχει ένα “ώριμο” ταλέντο που εάν το μεταχειριστεί καλά, τότε θα “μετατραπεί” σε κορυφαίο επιθετικό.

Μώραλης:«Είναι προφανές ότι πρόκειται για σενάριο επιστημονικής φαντασίας»

Ο νεαρός χρησιμοποιήθηκε για λίγα λεπτά στους αγώνες των προκριματικών του Champions League και βασικός στον αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης. Μέσα σε αυτές τις αναμετρήσεις, κατάφερε να κερδίσει ένα πέναλτι απέναντι στην Μπασακσεχίρ (που έμελλε να τελειώσει το θέμα πρόκρισης) ενώ ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής στον εντός έδρας “θρίαμβο” επί της Κρασνοντάρ με 4-0, σκοράροντας 2 γκολ.

Ακόμα, ο νεαρός Σέρβος επιθετικός αγωνίστηκε και στο παιχνίδι με την Κ19 την περασμένη Πέμπτη, σκοράροντας ένα πολύ ωραίο γκολ και συνεχίζοντας να δείχνει στον Μαρτίνς ότι θέλει να αποτελέσει την φετινή “έκπληξη” και να μπει ανάμεσα στα εξτρέμ της… πρώτης γραμμής.