Σε τρομερή κατάσταση ο αθλητής του Ολυμπιακού, Απόστολος Χρήστου, ο οποίος είχε εξαιρετική πορεία στο παγκόσμιο.

Πολύ καλή ήταν η παρουσία του Απόστολου Χρήστου στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Βερολίνου.

Ο πρωταθλητής του τμήματος κολύμβησης του Ολυμπιακού. Συμμετείχε σε δύο τελικούς στη διοργάνωση. Έφυγε από τη Γερμανία με μία τέταρτη και μία έκτη θέση.

Κλείνει Γκόρντον Πέριν στο βόλεϊ Ανδρών ο Ολυμπιακός!

Την Παρασκευή (7/10), ο πρωταθλητής Ευρώπης του Θρύλου αναδείχθηκε έκτος στα 50μ. ύπτιο του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Με χρόνο 25.26. Ενώ την Κυριακή (8/10), στον δεύτερο τελικό του στο Βερολίνο, κατάφερε και κατέκτησε την τέταρτη θέση στα 100μ. ύπτιο, με επίδοση 54.33.

Ο «ερυθρόλευκος» κολυμβητής, μετά το Βερολίνο, αναμένεται να πάρει μέρος και στα άλλα δύο μίτινγκ του World Cup, πρώτα στην Αθήνα (13-15/10) και στη συνέχεια, στη Βουδαπέστη (20-22/10).