Η αποστολή της Ακαδημίας Πυγμαχίας του Ολυμπιακού επέστρεψε με τέσσερα μετάλλια στις αποσκευές της

Η αποστολή της Ακαδημίας Πυγμαχίας του Ολυμπιακού επέστρεψε με τέσσερα μετάλλια, στις αποσκευές της από την συμμετοχή στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων-Παμπαίδων που διεξήχθη στην Καβάλα.

Την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Γιάννης Γεμένογλου στην κατηγορία 80kg στους Παίδες με τον Δημήτρη Αυγουλέα να κατακτά το χάλκινο μετάλλιο στην ίδια κατηγορία.

Ολυμπιακός: Τιμωρήθηκε με μία αγωνιστική

Ο Κώστας Δασκαλάκης κατέλαβε τη 2η θέση με το αργυρό μετάλλιο στα 75kg Παίδων ενώ το αργυρό μετάλλιο κατέκτησε και ο Αναστάσιος Τσάμης στην κατηγορία 50kg Παμπαίδων.