Πολλά μπράβο αξίζουν στους αθλητές του Θρύλου.

Πολύ καλή ήταν η παρουσία του τμήματος Ταε Κβο Ντο του Ολυμπιακού στους αγώνες που διεξήχθησαν στο Σ.Ε.Φ. το τετραήμερο Πέμπτη-Κυριακή (21-24/11) και περιλάμβαναν τρεις διοργανώσεις, το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων και Νέων Ανδρών-Γυναικών, το Κύπελλο Ανδρών-Γυναικών, Εφήβων-Νεανίδων, Παίδων-Κορασίδων και το Πανελλήνιο Τεχνικό Πρωτάθλημα. Ο απολογισμός των «ερυθρόλευκων» συμμετοχών συνοδεύτηκε με την κατάκτηση τεσσάρων μεταλλίων εκ των οποίων, τρία χάλκινα και ένα ασημένιο.  Συγκεκριμένα η Κατερίνα Χατζηγιάννη κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο Πανελλήνιο Κύπελλο Nέων Γυναικών στην κατηγορία -57kg, και τα τρία χάλκινα, η Σεμέλη-Μαρία Σούμπαση (-55kg Κορασίδων), η Ελπίδα Σεγρεδάκη (-51kg Κορασίδων) και η Ειρήνη Τρίμη (-47kg Koρασίδων), ενώ την 5η θέση κατέλαβε η Κατερίνα Χατζηγιάννη (-53kg Nέων Γυναικών).

Αναλυτικά η «ερυθρόλευκη» αποστολή που έλαβε μέρος στους αγώνες:  Σεμέλη-Μαρία Σούμπαση (-55kg Κορασίδων), Ελπίδα –Ευαγγελία Σεγρεδάκη (-51kg Κορασίδων), Κατερίνα Χατζηγιάννη (-57kg Nέων Γυναικών), Νικόλαος Μαυρόπουλος (+65kg Παίδων), Δημήτρης Τσιχλάκης (+65kg Παίδων), Καλλιόπη Κουκά (-41kg Κορασίδων), Παρασκευή Μουντζαλιά (-44 kg Κορασίδων), Λυδία Αληφαντάρου (-47kg Koρασίδων), Ειρήνη Τρίμη (-47kg Kορασίδων), Αικατερίνη Τσάνου (Κορασίδων).

Live streaming: Θέτιδα Βούλας – Ολυμπιακός!